Stolar, 4 st, design: Hans J Wegner, Y-stolen, Carl Hansen & son, Danmark, stämplade och etikettmärkta. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 8009
Sold Price: 6 hynder til Hans J. Wegner Y-stol# Naturfarvet skind, fremstår med lidt brugsspor - October 6, 0119 10:00 AM CEST
HANS J WEGNER, stolar, 6 st, "CH24" "Y-stolen", Carl Hansen & Son, Odense, Danmark, 1950-tal. - Bukowskis